Справжній стандарт поширюється на напірні гумові рукави не армовані з нитяним посиленням, що застосовуються в якості гнучких трубопроводів для подачі під тиском повітря, інертних газів і рідин, працездатні в районах з помірним і тропічним кліматом при температурі від мінус 50 до плюс 90 °С, в районах з холодним кліматом при температурі від мінус 60 до плюс 90°С.
Цей стандарт не поширюється на рукави для газового зварювання та різання металів, силовий гідравлічної системи зернозбиральних комбайнів, харчової промисловості та водолазної техніки.
ТЕХНІЧНІ ВИМОГИ
Рукави повинні виготовлятися у відповідності з вимогами цього стандарту за технічною документацією, затвердженою в установленому порядку.
Гумові суміші, що застосовуються при виготовленні рукавів, призначених для експлуатації в районах з помірним і тропічним кліматом, повинні відповідати наступним групам по ГОСТ 15152 і категоріями розміщення по ГОСТ 15150:
для зовнішнього і проміжного шару – груп I, II, категорій розміщення 1, 2;
для внутрішнього шару – групі III, категорії розміщення 2.
Рукав повинен складатися з внутрішнього гумового шару, нитяного каркаса (посилення) з одним або декількома проміжними шарами (або без них) з гуми або клейовий пасти і зовнішнього гумового шару або без нього.
Рукави працездатні в районах з помірним і тропічним кліматом, повинні бути морозостійкими при температурі навколишнього повітря не вище мінус 50°С.
Рукави працездатні в районах з холодним кліматом, повинні бути морозостійкими при температурі навколишнього повітря не вище мінус 60°С.